BiznesLubelskieWiadomościZ regionu

Polsko-Chińskie Forum Biznesowe. 15 lat partnerstwa Lubelszczyzny z Henan

W związku z 15. rocznicą nawiązania stosunków partnerskich między Województwem Lubelskim a Prowincją Henan, w Lublinie oraz w Zhengzhou odbędzie się Polsko-Chińskie Forum Biznesowe. Wydarzenie ma na celu pogłębienie współpracy gospodarczej oraz promocję eksportu między regionami.

30 sierpnia 2023 roku zarówno Lublin, jak i Zhengzhou staną się miejscem spotkania przedsiębiorców z Polski i Chin. Forum organizowane jest w godzinach dostosowanych do stref czasowych obu krajów, pozwalając uczestnikom na wybór formy uczestnictwa – stacjonarnej lub zdalnej, za pośrednictwem platformy ZOOM. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 9:00-12:00 (czasu środkowoeuropejskiego GMT+2) i 15:00-18:00 (czasu chińskiego GMT+8).

Prowincja Henan, leżąca nad Żółtą Rzeką, przez ponad 3 tysiące lat była sercem Chin pod względem politycznym, gospodarczym i kulturalnym. Współpraca z Województwem Lubelskim trwa już 15 lat obejmując różne obszary działalności – od biznesu, poprzez edukację, aż po turystykę. Pięć lat temu obie strony podpisały umowę partnerską, potwierdzając chęć dalszej współpracy.

Najważniejszym punktem nadchodzącego forum będzie sesja B2B. Przedsiębiorcy będą mieli szansę zaprezentować swoje firmy oraz produkty, otwierając drzwi do nawiązania nowych kontaktów handlowych z partnerami z Chin. Szczególny nacisk zostanie położony na możliwości w zakresie logistyki i transportu między Europą a Azją, czyli kluczowe kwestie dla ekspansji eksportowej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Szanse na eksport dla lubelskich przedsiębiorców. Wyjazdy handlowe do Słowenii i Belgii

Dla tych, którzy zdecydują się uczestniczyć w wydarzeniu, dostępne będą tłumaczenia na języki polski, chiński i angielski, gwarantując płynność komunikacji między wszystkimi uczestnikami.

Rejestracja na Polsko-Chińskie Forum Biznesowe jest możliwa pod tym linkiem.

Jeden komentarz do “Polsko-Chińskie Forum Biznesowe. 15 lat partnerstwa Lubelszczyzny z Henan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *