ŁukówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Tragedia na drodze w Starej Hucie. Nie żyje 17-letni motocyklista

Do tragicznego w skutkach zderzenia motocykla z ciągnikiem rolniczym doszło wczoraj wieczorem w Starej Hucie (powiat łukowski). W wyniku wypadku życie stracił 17-letni kierowca motocykla. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący jednośladem nie miał prawa jazdy.

Do dramatycznego zdarzenia na drodze doszło wczoraj wieczorem około godziny 19:00 w Starej Hucie w gminie Wola Mysłowska.

Z ustaleń Policji wynika, że 17-letni mieszkaniec gminy Krzywda jadący motocyklem marki Honda, zderzył się z ciągnikiem rolniczym Massey Ferguson. Za kierownicą ciągnika siedział 63-latek z gminy Wola Mysłowska, który, jak ustalili śledczy, w chwili wypadku był trzeźwy.

Mimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, 17-letni motocyklista zginął na miejscu zdarzenia z powodu doznanych obrażeń.

Jak wykazało przeprowadzone przez policję i prokuraturę dochodzenie, nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania motorem.

Obecnie trwa postępowanie mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tej tragicznej w skutkach kolizji.

– Prowadzący postępowanie sprawdzą miedzy innymi kto dopuścił do kierowania motocyklem przez osobę bez prawa jazdy – mówi aspirant sztabowy Marcin Józwik z Policji w Łukowie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie dwóch pojazdów osobowych z ciężarówką na DK-12. Jedna osoba ranna (zdjęcia)

Policja apelujemy do rolników poruszających się po drogach, by zadbali o właściwe zabezpieczenie i oznakowanie  pojazdów i przypiętych do nich urządzeń rolniczych.

– Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, iż w okresie prac polowych na drodze możemy spotkać poruszające się maszyny rolnicze i w związku z tym należy zachować ostrożność – podkreśla rzecznik łukowskiej Policji.

fot. Policja

2 komentarze do “Tragedia na drodze w Starej Hucie. Nie żyje 17-letni motocyklista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *