Na sygnaleParczewWiadomościZ regionu

Jabłoń: 17-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamera (wideo)

Wczoraj rano w miejscowości Jabłoń (powiat parczewski) na ulicy Tadeusza Kościuszki doszło do zatrważającego incydentu. 17-letni chłopak został potrącony przez samochód marki Volkswagen. Wszystko zarejestrowała samochodowa kamera.

Scena, która rozegrała się wczoraj w miejscowości Jabłoń mogła być z filmu akcji, ale niestety, była jak najbardziej rzeczywista. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 7:00 rano na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Tadeusza Kościuszki. Przechodzący przez jezdnię 17-letni chłopak, został uderzony przez przemieszczający się w kierunku ulicy Zamoyskiego samochód Volkswagen Passat.

Na szczęście, los okazał się łaskawy dla 17-latka, który nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci na miejscu ustalili, że kierowca pojazdu był trzeźwy.

– Zdarzenie miało miejsce na wyraźnie oznakowanym i przejściu dla pieszych – czyli tam, gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny – mówi sierżant sztabowy Anna Borowik z parczewskiej Policji.

Całe zdarzenie uchwyciła kamera zamontowana w samochodzie, co dostarczyło cennych dowodów. Film pokazuje, że 17-latek wyszedł zza zaparkowanego tuż za przejściem dla pieszych busa i nie zorientował się dobrze w sytuacji przed wkroczeniem na jezdnię.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelny wypadek na ul. Elsnera. Nie żyje 79-letnia piesza

– Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez drogę, na którą wjeżdża. Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, gdzie należy spodziewać się osób korzystających z jednośladów – uczula sierżant sztabowy Anna Borowik.

fot./wideo: Policja | Moment zdarzenia zarejestrowała samochodowa kamera

3 komentarze do “Jabłoń: 17-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamera (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *