Na sygnaleRykiWiadomościZ regionu

Zgubiony plecak wrócił do właścicieli. W środku było 5,5 tysiąca złotych

Podczas rodzinnego wypadu rowerowego małżeństwo z Ryk zgubiło plecak z dużą sumą pieniędzy. Dzięki uczciwości 18-letniego mieszkańca gminy Stężyca, który go znalazł, zguba wróciła do rąk właścicieli.

Kiedy 41-letni mieszkaniec Ryk wraz z żoną wyruszyli na rodzinny wypad rowerowy, nie przypuszczali, że ten dzień dostarczy im tyle zmartwień. Podczas jednego z postojów przez nieuwagę zostawili na poboczu drogi plecak. W środku znajdowały się nie tylko kanapki i butelki z wodą. Było tam też 5,5 tysiąca złotych, dokumenty oraz rzeczy osobiste.

Dopiero po pewnym czasie małżonkowie zorientowali się, że zapomnieli o ważnym dla nich przedmiocie. W międzyczasie, pewien 18-letni mieszkaniec gminy Stężyca znalazł pozostawiony przy ul. Stawskiej w Dęblinie plecak. Zamiast skorzystać z okazji, młody mężczyzna postanowił oddać znaleziony sakwojaż w ręce Policji.

– Jak powiedział, plecak leżał przy drodze. Kiedy zajrzał do środka, okazało się, że była w nim pokaźna kwota pieniędzy, dokumenty oraz rzeczy osobiste – mówi aspirant Łukasz Filipek z lubelskiej Policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Świdnik: Zabrała cudzą biżuterię podczas odprawy na lotnisku. Grozi jej 5 lat więzienia

Właściciele odebrali zgubę z dęblińskiego komisariatu jeszcze tego samego dnia.

Policja przypomina: Znalazłeś pieniądze, portfel, telefon lub inne zgubione przez kogoś rzeczy? Nie oddałeś właścicielowi? Uważaj – jest to przestępstwo lub wykroczenie. Znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe, należy zgłosić ten fakt Policji albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Zgubiony plecak wrócił do właścicieli. W środku było 5,5 tysiąca złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *