Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

Nieustąpienie pierwszeństwa zakończone śmiercią 50-letniego kierowcy

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Kusocińskiego i Legionów Polskich w Świdniku. Nieustąpienie pierwszeństwa zakończyło się śmiercią 50-letniego kierowcy.

Wczoraj, tuż po godzinie 13:20, dyżurny świdnickiej policji otrzymał alarmujący telefon. Na skrzyżowaniu ulic Kusocińskiego i Legionów Polskich w Świdniku doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Jak się okazało, sprawa miała tragiczny finał.

Aspirant sztabowy Elwira Domaradzka, rzeczniczka świdnickiej policji, opisuje okoliczności zdarzenia.

– 50-letni mieszkaniec Lubartowa, kierujący samochodem marki Audi, jadąc drogą podporządkowaną, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 56-letniemu mieszkańcowi Świdnika, który kierował pojazdem marki Renault – wyjaśnia aspirant sztabowy.

nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną śmierci 50-letniego kierowcy
fot. Policja | Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną śmierci 50-letniego kierowcy

Siła uderzenia była tak ogromna, że kierowca Audi wypadł z pojazdu. Renault, z kolei, opuściło jezdnię i zatrzymało się na polu. Oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone, a kierowcy trafili do szpitala. Niestety, 50-letni mieszkaniec Lubartowa w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek w Wólce Ratajskiej. Na miejscu zginął 73-letni kierowca Daewoo

– Policjanci będą w dalszym ciągu wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku – informuje rzeczniczka świdnickiej Policji.

2 komentarze do “Nieustąpienie pierwszeństwa zakończone śmiercią 50-letniego kierowcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *