Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

Policja aresztowała 19-latka podejrzanego o serię podpaleń na terenie gminy Mełgiew

Kryminalni z komendy w Świdniku aresztowali 19-latka podejrzanego o serię podpaleń na terenie gminy Mełgiew. Wartość strat wyceniono na ponad pół miliona złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci ze Świdnika zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Mełgiew, podejrzanego o podpalenie budynku gospodarczego w miejscowości Krzesimów. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 30 na 1 lipca tego roku. Szacowana wielkość start powstałych w wyniku podpalenia budynku i znajdującej się w nim słomy wynosi około 400 tysięcy złotych.

Zatrzymany początkowo zaprzeczał , iż ma jakikolwiek związek z tym podpaleniem, jednak ostatecznie przyznał się do winy. W trakcie przesłuchania mundurowi ustalili, że 19-latek na swoim koncie ma również inne podobne występki.

W toku śledztwa okazało się, że mężczyzna odpowiedzialny jest za całą serię podpaleń na terenie gminy Mełgiew. Jego celem były pustostany, drewniane budynki, bele i sterty słomy. Mężczyzna dopuścił się w sumie 9 aktów podpalenia. Łączna wartość strat, jakie powstały wskutek pożarów w tym i ubiegłym roku wynosi ponad 500 tysięcy złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kradł w lombardzie, w którym pracował, a potem sprzedawał w innym

19-latek przebywa obecnie w policyjnym areszcie. Wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Zgodnie z prawem za zniszczenie cudzego mienia, sprawcy grozi do 5 lat więzienia. Prawdopodobnie mężczyzna poniesie również koszty akcji pożarniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *