Piłka nożnaSport

W sobotnim spotkaniu pełnym emocji, Górnik Łęczna zafundował Motorowi Lublin pierwszą porażkę w obecnym sezonie. Cudowna atmosfera, niesamowity doping 14 tysięcy kibiców na Arenie Lublin, lecz jedyna decydująca bramka padła dla… gości.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie, z jedynym celnym strzałem w pierwszej połowie. W tej części gry najlepszą sytuację na zdobycie bramki miał Piotr Ceglarz w 30 minucie, jednak uderzył tuż nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

Po przerwie obie drużyny dały z siebie więcej. Motor Lublin desperacko szukał sposobu na pokonanie Macieja Gostomskiego.

Szczególnie niebezpieczny był strzał Kacpra Śpiewaka w 83 minucie. Żółto-biało-niebiescy mieli kolejną okazję kilka chwil później gdy po strzale Najemskiego z kilku metrów, bramkarz Górnika odbił piłkę ręką. Obiecująca dobitka Rybickiego okazała się minimalnie niecelna.

Jak się okazało to Górnik Łęczna miał ostatnie słowo. Kluczowy pojedynek w powietrzu wygrał Karol Podliński, który zgrał piłkę do Egzona Kryeziu. Ten, stanąwszy oko w oko z Łukaszem Budziłkiem, pewnym strzałem zewnętrzną częścią stopy wpisał się na listę strzelców.

Chociaż Motor nie ustępował na boisku, to jednak nie potrafił przekuć swojej przewagi na punkty. Niesamowita atmosfera, 13 994 widzów i znakomity doping nie pomogły tym razem drużynie gospodarzy, która musiała pogodzić się z pierwszym smakiem porażki w tym sezonie.

Motor Lublin – Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bramki: Kryeziu (90).

Motor Lublin: Budziłek – Wójcik, Najemski, Zbiciak, Luberecki. M. Król (76 Gąsior), Lis, Wolski, Wojtkowski (67 Śpiewak), Ceglarz (76 Kamiński), Wełniak (66 Rybicki).

Górnik Łęczna: Gostomski – Zbozień, Klemenz, de Amo, Grabowski, Kozak, Deja (63 Cisse), Żyra (88 Pawlik), Kryeziu, Starzyński (72 Janaszek), Roginić (72 Podliński).

Żółte kartki: Śpiewak – Kryeziu.

Jeden komentarz do “Górnik Łęczna wygrywa 1:0 na Arenie Lublin. Pierwsza porażka podopiecznych Goncalo Feio w tym sezonie stała się faktem