Piłka nożnaSport

Motor Lublin pokonał Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:0 w czwartej kolejce Fortuna I ligi. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Lublina ma na koncie 10 punktów, plasując się na drugim miejscu w tabeli. Spotkanie pełne szans i dobrych momentów dostarczyło kibicom wielu emocji.

Początek meczu zaostrzył apetyty, kiedy już na starcie Michał Król próbował zdobyć gola po rzucie rożnym, ale Tomasz Loska poradził sobie z tą próbą. Niebawem sytuację mogli wykorzystać gospodarze, ale ani Maciej Ambrosiewicz, ani Jakub Nowakowski nie potrafili zamknąć swoich akcji.

W 27 minucie Michał Król kontynuował swoje próby, ale obrońcy Termaliki utrudnili mu zadanie. Do akcji wkroczył Bartosz Wolski, który także miał swoją szansę, lecz Loska znów wyciągnął rękę na czas.

Drugą połowę lepiej zaczęli zawodnicy Goncalo Feio. Po świetnym wrzuceniu Ceglarza, Wolski trafił do siatki, a piłka najpierw odbiła się od słupka, a potem wylądowała w bramce.

W 72 minucie Damian Hilbrycht miał szansę na odrobienie strat, ale niecelny strzał oraz później sprokurowany rzut karny okazały się być kluczowymi momentami meczu. Kacper Śpiewak, w starciu ze swoim byłym klubem, ustalił rezultat na 0:2, zapewniając Motorowi Lublin kolejne zwycięstwo.

Już w sobotę na Arenie Lublin kibice będą mogli śledzić pierwszoligowe derby z Górnikiem Łęczna. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:30. Trzecie zwycięstwo z rzędu na pewno doda żółto-biało-niebieskim sił w dalszych zmaganiach i dodatkowo zaostrzy apetyt lubelskich kibiców na nadchodzące mecze.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Motor Lublin 0:2 (0:0)

Bramki: Wolski (49), Śpiewak (77 k.).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – M. Wolski (55 Rep), Biedrzycki (21 Farbiszewski), Putiwcew, Hilbrycht, Nowakowski (63 Karasek), Ambrosiewicz, Zawijśkyj, Radwański, Jakubik (46 Branecki), Poznar (46 Fassbender).

Motor Lublin: Budziłek – Wójcik (60 Staszak), Zbiciak, Najemski (85 Szarek), Luberecki, M. Król, Lis, B. Wolski, Wojtkowski (74 Kusiński), Ceglarz (74 Rybicki), Wełniak (60 Śpiewak).

Żółte kartki: Ambrosiewicz, Radwański – Wójcik, Zbiciak, Budziłek.

Jeden komentarz do “Motor Lublin pokonuje 2:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza i jest wiceliderem Fortuna I ligi!