FestiwaleKultura

Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka” – Niezwykłe Święto Sztuki Aktorskiej

Już po raz piąty, w dniach 14-17 czerwca, odbędzie się prestiżowy festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. Tegoroczna edycja obiecuje być niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich miłośników teatru i kina. Jednym z głównych punktów programu będzie wyjątkowy koncert, w którym wystąpią prawdziwe gwiazdy sceny. Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska, laureatki tegorocznej nagrody „Gong Danutki” będą głównymi bohaterkami wieczoru.

Obie aktorki są nie tylko wybitnymi artystkami, ale także zaangażowanymi społecznie obywatelkami. Wraz z Danutą Szaflarską wpisały się w historię polskiego teatru, tworząc rewolucję estetyczną. Organizatorzy festiwalu, prezentując ich wspaniałe role, pragną poruszyć ważne tematy dotyczące współczesnej sztuki aktorskiej, istnienia etosu twórcy oraz znaczenia rzemiosła artystycznego.

Tradycyjnie festiwal „Śleboda/Danutka” będzie obfitować w pokazy interesujących spektakli teatralnych i filmów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie „młodość”, która stanie się punktem odniesienia dla prezentowanych tytułów.

Wszystkie festiwalowe pokazy odbędą się w Teatrze Starym. Pierwszego dnia, 14 czerwca (środa) już o godzinie 12:00, rozpocznie się pokaz filmu „W tym domu nie straszy” w reżyserii Witolda Adamka. Wieczorem, o godzinie 18:00, zaplanowano pokaz produkcji „Patrzę na ciebie, Marysiu” w reżyserii Łukasza Barczyka, po którym odbędzie się spotkanie z udziałem między innymi Jerzego Kapuścińskiego. Tego samego dnia będzie można także zobaczyć głośny film „Body/Ciało” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, który zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

W kolejnych dniach festiwalu publiczność będzie miała okazję podziwiać takie spektakle jak „Zemsta”, „Egoiści”, „Wenecja” czy „Głos z tamtego świata”. Wejściówki na festiwalowe filmy są dostępne bezpłatnie w kasie Teatru Starego.

Festiwal Danuty Szaflarskiej zakończy się 17 czerwca (sobota) koncertem „W blasku nocy”, który zaplanowano na godz. 20.00 na rynku Starego Miasta. W wydarzeniu udział wezmą Mela Koteluk, Ralph Kaminski, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Julia Pietrucha, Bartek Wąsik i Piotr Zioła.

Bilety na wydarzenie kosztują od 50 do 150 zł.

Program festiwalu Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”:

14 czerwca (środa) – Teatr Stary w Lublinie
– 12:00 „W tym domu nie straszy” / reż. Witold Adamek
– 18:00 „Patrzę na ciebie, Marysiu” / reż. Łukasz Barczyk – po seansie spotkanie z udziałem m.in. Jerzego Kapuścińskiego
– 20:00 „Body/Ciało” / reż. Małgorzata Szumowska

15 czerwca (czwartek) – Teatr Stary w Lublinie
– 12:00 „Julian Tuwim – Moje słowa” / reż. Andrzej Maj
– 17:30 „Wenecja” / reż. Jan Jakub Kolski – po seansie spotkanie z udziałem Jana Jakuba Kolskiego i Arthura Reinharta
– 20.30 „Egoiści” / reż. Mariusz Treliński

16 czerwca (piątek) – Teatr Stary w Lublinie
– 12:00 „Zemsta” / reż. Antoni Bohdziewicz, Bohdan Korzeniewski
– 18:00 spotkanie z Magdaleną Cielecką i Maja Ostaszewską – laureatkami nagrody „Gong Danutki”
– 20:00 „Głos z tamtego świata” / reż. Stanisław Różewicz

17 czerwca (sobota)
– 20:00 Rynek Starego Miasta – „W blasku nocy” – koncert plenerowy połączony z wręczeniem nagrody „Gong Danutki”
– 22:00 Restauracja Mandragora – „Cafe Chantant” – gość specjalny: Krzesimir Dębski

fot. materiały prasowe organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *