KoncertyKultura

Koncert „Na ludowo, na jazzowo”, czyli nowe oblicze akordeonu

Przełomowy muzyczny wieczór w Lublinie, gdzie akordeon zyskuje nową, jazzową tożsamość. Koncert „Na ludowo, na jazzowo” organizowany przez Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Centrum Spotkania Kultur i Szymona Chołomieja obiecuje być prawdziwą ucztą dla melomanów.

Nie masz planów na piątek, 8 września? Zanurz się w świecie muzyki improwizowanej w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncert o wdzięcznej nazwie „Na ludowo, na jazzowo” z pewnością zrewolucjonizuje twoje postrzeganie akordeonu — instrumentu zwykle zarezerwowanego dla melodii ludowych czy biesiadnych.

Projekt stawia sobie za cel zbadanie nieodkrytych możliwości akordeonu, który od lat znajduje zastosowanie nie tylko w muzyce ludowej, ale i klasycznej. Ostatnio coraz śmielej wkracza także na scenę jazzową, wnosząc nową jakość do muzyki zdominowanej przez improwizację.

Na scenie zobaczymy zróżnicowaną grupę muzyków: Szymon Chołomiej – akordeon, aranżacje; Maciej Guzik – perkusja; Michał Andrzejewski – pianino; Maksim Shilikov – gitara basowa; Mariusz Sanok – saksofon, klarnet; Anna Banaś – wokal; Piotr Gajdosz – wokal.

Każdy z artystów wniesie do koncertu swój niepowtarzalny styl i talent, tworząc muzykę, która jest zarówno głęboko zakorzeniona w tradycji, jak i nowatorska. Melodie ludowe zostaną przedstawione w zaskakujących aranżacjach, inspirowanych tak różnorodnymi gatunkami jak bossa nova, swing czy funk.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin znów pojawi się na ekranie. Trwają zdjęcia do serialu historycznego „Matylda”

Bilety na koncert są dostępne za darmo. Wystarczy odebrać je w kasie Centrum Spotkania Kultur.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin i realizowane jest w ramach Programu Dzielnice Kultury – Młodzież Inspiruje Dzielnice. Za jego operacyjne prowadzenie odpowiada Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja.

fot. materiały organizatora

Jeden komentarz do “Koncert „Na ludowo, na jazzowo”, czyli nowe oblicze akordeonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *