KoncertyKultura

Lublin Jazz: Teo Olter Quintet (premiera płyty)

Muzyka Quintetu to połączenie kompozycji inspirowanych klasycznym i awangardowym jazzem, Hip-Hopem lat 90. i surowym post punkiem z nieokiełznaną energią improwizacji. Podczas koncertu w Piwnicach Centrum Kultury w Lublinie zespół wykona utwory z debiutanckiego albumu, który ukaże się wiosną tego roku.

Teo Olter Quintet powstał w 2022 roku podczas komponowania i nagrywania utworu na płytę „Portrety 2”, projektu U Know Me Records, do którego Marcin Groszkiewicz (Groch) zaprosił ośmioro najwszechstronniejszych perkusistów na polskiej scenie. Tak powstał utwór Teo Oltera „How am I doing? Where am I going?”, który otwiera stronę A albumu. Jako singiel wydała go również brytyjska wytwórnia Music is my Sanctuary. Sformowany do nagrania zespół zadebiutował w warszawskim SPATiF-ie podczas koncertu premierowego płyty.

Podstawą brzmienia zespołu są dwie linie basowe dopełniające się rytmicznie i kolorystycznie. Na kontrabasie Kamila Drabek (O.N.E.,Tercet Kamili Drabek) i na gitarze basowej Tymek Bryndal (Pokusa, Tropical Soldiers in Paradise). To niestandardowe instrumentarium pozwala perkusji i klawiszom – Aleksander Żurowski (Żal, Baasch) na granie otwartych struktur i improwizację bez utraty siły groovu i rytmu budującego kompozycję. Skład dopełnia Tadeusz Cieślak (Brutah, Ronnie N) na saksofonie tenorowym, a gościnnie na płycie pojawia się również Monia Muc (O.N.E., Król, Ciśnienie) na saksofonie altowym.

Debiutancki album zespołu „In Pursuit of Happiness” ukaże się wiosną 2024 roku.

Bilety na koncert, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 marca, o godz. 19:00 w Sali Kameralnej w Piwnicach Centrum Kultury w Lublinie, dostępne są w kasie CK oraz online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *