EdukacjaLublinWiadomości

Startuje IV edycja konkursu Lublin Akademicki. Do zgarnięcia nawet 15 tys. zł

Rozpoczął się nabór wniosków do IV edycji konkursu „Lublin Akademicki”. Celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju środowiska akademickiego. Reprezentanci uczelni i organizacji pozarządowych mają szansę zdobyć do 15 tys. zł na realizację swoich projektów.

1 października nie tylko rozpoczyna się nowy rok akademicki, ale również startuje IV edycja konkursu „Lublin Akademicki”. To jeden z miejskich projektów na rzecz wsparcia lubelskiej społeczności naukowej.

Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk, zaznacza, że zadaniem konkursu jest wsparcie inicjatyw, których realizacja ma szansę podnieść rangę Lublina na edukacyjnej mapie Polski i świata.

Warto przypomnieć, że Lublin, jako jedno z najważniejszych polskich centrów naukowo-akademickich, gromadzi prawie 60 tysięcy studentów z ponad 100 krajów.

Miasto, poprzez konkurs „Lublin Akademicki”, chce sfinansować różnorodne projekty, począwszy od konferencji naukowych, czy doktoranckich projektów badawczych przez festiwale i warsztaty, aż po działania integrujące środowisko akademickie z lokalną społecznością.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelszczyzna: 4,1 mln zł na dofinansowanie inicjatyw edukacyjnych

Jeśli planujesz inicjatywę mającą na celu wsparcie lub promocję środowiska akademickiego w Lublinie, teraz masz okazję ubiegać się o dofinansowanie. Możesz zgłosić projekt w jednej z czterech kategorii konkursowych, z różnymi progami finansowania od 2 do nawet 15 tysięcy złotych. Zgłoszone inicjatywy muszą być zrealizowane między 1 lutego, a 10 grudnia 2024 roku.

Wnioski o przyznanie dofinansowania mogą składać osoby reprezentujące uczelnię, wydział, instytut, koło naukowe lub organizację pozarządową.

Aby wziąć udział w konkursie, formularz zgłoszeniowy można złożyć na kilka sposobów: osobiście w sekretariacie Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta, drogą pocztową, bądź też elektronicznie przez platformę ePUAP lub mailowo: [email protected].

Zgłoszenia można wysyłać od 1 do 31 października 2023 r.

fot. pixabay | zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Startuje IV edycja konkursu Lublin Akademicki. Do zgarnięcia nawet 15 tys. zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *