BiznesEdukacjaLublinWiadomości

„Stypendia Biznesowe”: Rusza innowacyjny program dla studentów. Do podziału jest prawie 100 tys. złotych

W Lublinie rusza pilotażowy projekt „Stypendia biznesowe”, który ma połączyć uzdolnioną młodzieży z czołowymi firmami regionu. Celem programu jest nie tylko wspieranie najzdolniejszych studentów, ale również kreowanie nowych możliwości dla lokalnych przedsiębiorstw. Czas na zgłoszenia upływa 12 października.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku pracy oraz ambicje młodej generacji, Miasto Lublin wdraża innowacyjny program stypendialny. Jego celem jest zacieśnienie współpracy pomiędzy studentami, a lokalnymi przedsiębiorstwami. Inicjatywa zyskała poparcie nie tylko władz miasta, ale również wielu kluczowych graczy biznesowych i lubelskich uczelni.

Program ma na celu wsparcie najbardziej zdolnych studentów, dając im szansę na rozwój zawodowy i finansowy, podczas gdy dla firm ma być okazją do pozyskania cennych talentów.

Jak podkreśla Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, program jest odpowiedzią na potrzeby zarówno biznesu, jak i młodych ludzi, pragnących zdobywać dodatkowe kwalifikacje i rozwijać się poza murami uczelni.

Do podziału jest 10 stypendiów o łącznej wartości 96 tysięcy złotych. Są one przeznaczone dla studentów z co najmniej dobrymi wynikami w nauce i zaangażowaniem w różnorodne projekty pozalekcyjne. Stypendia mają za zadanie wsparcie stypendystów w ich dalszym rozwoju. Beneficjenci programu będą mieli również szansę na praktyki i współpracę z uznanymi firmami w Lublinie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelszczyzna: 4,1 mln zł na dofinansowanie inicjatyw edukacyjnych

– Oprócz gratyfikacji pieniężnej, na żaków czeka możliwość współpracy z najlepszymi lubelskimi firmami, sprawdzenie się w roli Ambasadora firmy na uczelni, a także możliwość odbycia praktyki u Fundatora stypendium – mówi Joanna Stryczewska z lubelskiego Ratusza.

Aby skorzystać z tej unikatowej możliwości, studenci muszą spełnić konkretne kryteria. Wymagana jest średnia ocen za ostatnie dwa semestry na poziomie minimum 4,00, a także doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich, kołach naukowych czy podczas programów wymiany międzynarodowej. Dodatkowo, każda z firm – fundatorów stypendium określa własne, indywidualne kryteria selekcji, zgodne z profilem przedsiębiorstwa.

Stypendia przyznawane będą na 8 miesięcy. Wszystkie niezbędne informacje i formularze zgłoszeniowe są dostępne na oficjalnej stronie programu.

Program „Stypendia biznesowe” cieszy się wsparciem znanych firm i instytucji. Fundatorami pierwszej edycji zostali: Fundacja Grupy Aliplast, Medispet Sp. z o.o., Orange Polska, Infinite Sp. z o.o. w Lublinie, Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o., Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o., oraz Pekao Faktoring Sp. z o.o.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Startuje IV edycja konkursu Lublin Akademicki. Do zgarnięcia nawet 15 tys. zł

Program zyskał także partnerstwo uczelni wyższych w Lublinie, a wspierają go: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do 12 października.

fot. pixabay | zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “„Stypendia Biznesowe”: Rusza innowacyjny program dla studentów. Do podziału jest prawie 100 tys. złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *