Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Włamał się przez otwarte okno i ukradł samochód, telefon oraz karty bankomatowe

Wykorzystując sen mieszkańców, 26-letni sprawca wtargnął do domu przez otwarte okno, zabierając kluczyki do auta, telefon komórkowy oraz karty bankomatowe. Łupem złodzieja padły przedmioty o łącznej wartości ponad 15 tys. złotych. Dodatkowo, podczas zatrzymania, mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

W czwartkowy poranek, mieszkańców jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski spotkała niemiła niespodzianka. Gdy się obudzili, odkryli, że w nocy ktoś wszedł do ich domu przez otwarte okno i ukradł samochód, telefon komórkowy oraz karty bankomatowe.

Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu szybko przystąpili do działania, identyfikując podejrzanego jako 26-letniego mieszkańca tej samej gminy, znajomego okradzionej rodziny.

– W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie pudełeczko z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.

Sprawca nie tylko ukradł wartościowe przedmioty, ale również zdążył wykonać kilka transakcji za pomocą skradzionych kart płatniczych.

Mundurowi namierzyli również zagarnięty przez 26-latka samochód. Auto zostało znalezione w lesie niedaleko posesji sprawcy włamania, dzięki przypadkowemu świadkowi, który zawiadomił policję.

– Policjanci odzyskali też skradzione karty bankomatowe, ukryte również poza posesją 26-latka – mówi rzeczniczka policji z Białej Podlskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Biała Podlaska: Sprawca kradzieży roweru odnaleziony za kratkami

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a łączna wartość strat pokrzywdzona rodzina oszacowała na kwotę ponad 15 tys. złotych. Po wyjątkowo aktywnej nocy 26-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski odpocznie w policyjnej celi.

Teraz „entuzjasta otwartych okien” musi stawić czoła konsekwencjom swoich czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

włamał się przez otwarte okno znalezione karty bankomatowe
fot. Policja

Jeden komentarz do “Włamał się przez otwarte okno i ukradł samochód, telefon oraz karty bankomatowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *