Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Pirat drogowy z Garbowa zapłaci 4,5 tysiąca złotych

20-letni kierowca z gminy Garbów odpowie za serię wykroczeń drogowych popełnionych w miejscowości Góry w powiecie puławskim. Zatrzymany przez puławskich policjantów pirat drogowy został ukarany 3 mandatami na łączną kwotę 4,5 tysiąca złotych i otrzymał 25 punktów karnych.

Policjanci z puławskiej drogówki zatrzymali 20-letniego kierowcę samochodu marki BMW w miejscowości Góry w gminie Markuszów. Pomiar prędkości wykonany przez funkcjonariuszy wykazał, że samochód poruszał się z prędkością 132 km/h w obszarze zabudowanym. To oznaczało przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 82 km/h.

Jednak to nie wszystko. Policjanci zauważyli również, że kierowca, wbrew obowiązującym przepisom, wyprzedzał inny pojazd przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Dodatkowo, samochód, którym się poruszał, był niesprawny technicznie, a konkretnie miał uszkodzony układ wydechowy.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, okazało się, że młody kierowca BMW jest mieszkańcem gminy Garbów. – Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego ukarali trzema mandatami – za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie na wzniesieniu oraz niesprawny układ wydechowy pojazdu. Łączna kwota mandatów wyniosła 4500 złotych – mówi komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Troje pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu kilku godzin przez patrol lubelskiej drogówki

Dodatkowo,  młody pirat drogowy, otrzymał 25 punktów karnych, co oznacza, że przez bardzo długi czas nie będzie mógł wsiąść legalnie za kierownicę.

Ze względu na to, że sprawca wykroczeń poruszał się niesprawnym technicznie pojazdem, policjanci postanowili zatrzymać również dowód rejestracyjny auta.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *