Na sygnaleWiadomościWłodawaZ regionu

Pędził 120 km/h w obszarze zabudowanym. Kilka dni temu doszło tam do śmiertelnego wypadku

W Siedliszczu (powiat włodawski), w niedalekiej odległości od miejsca, gdzie zaledwie kilka dni temu doszło do śmiertelnego wypadku, 33-latek z gminy Rejowiec został zatrzymany za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50, na liczniku miał 120 km/h.

Zjawisko rażącego lekceważenia przepisów ruchu drogowego nadal jest poważnym problemem w Polsce, czego dowodem jest niedawne zdarzenie w Siedliszczu w gminie Wola Uhruska.

W niedzielę, przed godziną 10:00 rano, funkcjonariusze z włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem. Urządzenie do pomiaru prędkości pokazało, że 33-letni mieszkaniec gminy Rejowiec rozpędził się w obszarze zabudowanym do 120 km/h, czyli przekraczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h.

Co gorsza, rażące przekroczenie prędkości miało miejsce w pobliżu tragicznego zdarzenia, do którego doszło kilka dni wcześniej. Kierujący Seatem, również 33-latek, stracił wówczas panowanie nad pojazdem i uderzył w rosnące przy drodze drzewa. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu.

Kierujący Volkswagenem na najbliższe trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy. Gdyż, jak informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji, w przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci są zobligowani do zatrzymania prawa jazdy i poinformowania o tym fakcie starosty.

Ale to nie koniec.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Siedliszcze: Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewa. Nie żyje 33-letni kierowca Seata

– Za rażące przekroczenie prędkości funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi – dodaje rzeczniczka Policji we Włodawie.

Ten niepokojący incydent wskazuje na potrzebę większej ostrożności i poszanowania przepisów ruchu drogowego. W dobie, kiedy jednym z najważniejszych wyzwań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, tego typu zdarzenia są jaskrawym przykładem tego, jak łatwo można znaleźć się w sytuacji, która zagraża życiu własnemu i innych.

Jeden komentarz do “Pędził 120 km/h w obszarze zabudowanym. Kilka dni temu doszło tam do śmiertelnego wypadku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *