Piłka nożnaSport

Wisła Puławy żegna się ze szkoleniowcem po 3,5-letniej współpracy

Mariusz Pawlak zakończył swoją pracę jako trener drugoligowej Wisły Puławy. Jego kontrakt wygasł po zakończeniu sezonu i nie został przedłużony. W sezonie 2022/23 drużyna z Puław zajęła piąte miejsce, dające szansę na udział w barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Niestety, w półfinale baraży Wisła Puławy przegrała 1:3 w Olsztynie ze Stomilem, co oznaczało odpadnięcie z dalszej rywalizacji.

Mariusz Pawlak pracował w Puławach od 6 listopada 2019 roku, co dało mu w sumie 3,5-letni staż. Rozpoczynając pracę jako trener podjął się niełatwego zadania awansu do II ligi, czyli na szczebel centralny piłkarskich rozgrywek. W pierwszym sezonie ambitne plany zostały pokrzyżowane przez pandemię i przedwczesne zakończenie rywalizacji. Jednak w kolejnym sezonie trener Pawlak wraz z zespołem wykonał zadanie i w rewelacyjnym stylu wygrał III ligę na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu.

W ostatnim sezonie Wisła Grupa Azoty Puławy doświadczyła różnych momentów, zarówno tych dobrych, jak i trudnych. Niemniej jednak, piłkarze zdołali osiągnąć cel minimum, który przyświecał im na 100-lecie istnienia klubu. Był nim awans do baraży, które miały przynieść puławskiej drużynie promocję na zaplecze Ekstraklasy.

Mariusz Pawlak prowadził Wisłę w sumie w 114 spotkaniach. Jego bilans to 62 zwycięstw, 22 remisów i 30 porażek. Po półfinale baraży w Olsztynie, Mariusz Pawlak powiedział: „Kiedy przyszedłem do Puław w listopadzie 2019 roku, Wisła zajmowała 12. miejsce w trzeciej lidze i miała zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Gdzie jesteśmy teraz? Wisła Puławy zasługuje na grę na wyższym poziomie w przyszłości.”

Mariusz Pawlak był najdłużej pracującym trenerem w eWinner II lidze. Klub nie ujawnił jeszcze nazwiska nowego trenera, który przejmie drużynę.

fot. Wisła Puławy.

 

Jeden komentarz do “Wisła Puławy żegna się ze szkoleniowcem po 3,5-letniej współpracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *