ImprezyKulturaLublin

W niedzielę na plac Litewski zawita prawdziwe święto pasji i edukacji

Po raz 13. Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin organizuje festyn edukacyjny o nazwie „Pasje ludzi pozytywnie zakręconych”. Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Lublina, zawita na plac Litewski w niedzielę 11 czerwca o godzinie 11:00.

Celem pomysłodawców festynu jest promowanie ludzi z pasją, kolekcjonerów oraz miłośników edukacji historycznej. Podobnie jak w poprzednich latach, wydarzenie rozpocznie się od Rajdu Rowerowego „Śladami Św. Jana Pawła II”, który wystartuje o godzinie 9:30 spod kościoła św. Rodziny. Uczestników rajdu poprowadzi papa mobile, którym Karol Wojtyła podróżował podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce po wyborze na papieża.

Jak co roku, festyn będzie obfitował w różnorodne atrakcje. Jednym z głównych punktów programu będzie możliwość zobaczenia autentycznego czołgu Sherman M4A1 z okresu II wojny światowej. Nie zabraknie również rekonstrukcji historycznych m.in. z czasów średniowiecza i powstania styczniowego, pokazów sprzętu wojskowego, występów artystycznych oraz spotkań z pasjonatami.

Na placu Litewskim pojawią się również lubelscy baloniarze z widowiskową prezentacją napełniania balonu. Lekcję szermierki poprowadzi grupa policjantów Radomia. Niezwykłe emocje gwarantowane będą także dzięki strongmanom, którzy zorganizują konkurencję przeciągania samochodu ciężarowego.

Dla najmłodszych uczestników festynu przewidziano wiele atrakcji. W programie znajdą się gry, zabawy, konkursy oraz wiele innych aktywności dostosowanych do różnych grup wiekowych.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Lublin, Kurator Oświaty oraz Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych
materiał organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *