KulturaLublinWiadomości

Noc Bibliotek. Lubelskie czytelnie ożyją sztuką, nauką i kulturą

Podczas IX edycji wydarzenia Noc Bibliotek, lubelskie czytelnie zamienią się w centra edukacyjno-kulturalne. W sobotę, 7 października, czekają nas bezpłatne koncerty, warsztaty i spotkania dla różnych grup wiekowych.

Lublin przygotowuje się na intelektualną ucztę! W najbliższą sobotę, 7 października, podczas IX edycji Nocy Bibliotek, liczne filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego otworzą szeroko swoje drzwi, oferując wiele ciekawych wydarzeń.

Jak zapewnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin: – Wieczorne spotkania w lubelskich bibliotekach z pewnością pozwolą miło spędzić czas i będą okazją do dobrej zabawy, ale także są sposobem na promocję czytelnictwa wśród mieszkanek i mieszkańców naszego miasta”.

Mottem tegorocznego wydarzenia jest „Absurd nie czytać”. W tym kontekście lubelskie biblioteki przedstawią bogatą gamę aktywności. Filia nr 2 przy ul. Peowiaków 12 zaprasza na narrację o Wenecji autorstwa Aliny Lewickiej – Strzok i koncert Pawła Banderskiego pod tytułem „Stare Kamienie”. Z kolei dla najmłodszych, w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 9, przygotowano „Noc Kosmicznych Opowieści”, gdzie dzieci będą mogły zbudować modele układu słonecznego i zagrać w gry związane z kosmosem.

Ponadto, Bioteka zachęca do udziału w koncercie zespołu „Poza Kadrem”, natomiast Biblio zaprasza na spotkania z Ewą Piotrowską-Rolą, autorką cyklu książek dla dzieci „Historyjki bez cenzury” oraz na „Biblioteczną grę w Absurd”.

W Filii nr 16 odbędą się dyskusje o historii Lublina, natomiast w Filii nr 34 czeka nas prelekcja Katarzyny Poleszak na temat jej trzyletniego pobytu w Indiach. W ofercie znajdziemy również warsztaty twórcze – od tworzenia luster w stylu boho w Filii nr 30, po literaturę fantastyczną z Agnieszką Hałas w Filii nr 26. Nie zabraknie też filmów, gier planszowych oraz warsztatów plastycznych dla dzieci.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży wyrośnie w miejscu Domu Kultury Kolejarza

Dla uczestników Nocy Bibliotek Filia nr 38 przygotowała także rodzinne warsztaty plastyczno-rękodzielnicze oraz akcję bookcrossingu, czyli wymiany książek, a Biblioteka na Poziomie  zaprasza na „Noc niezwykłych opowieści” oraz warsztaty tworzenia czytelniczych lampionów.

Jest więc co robić i gdzie iść. Zaprośmy rodziny, znajomych i przeżyjmy tę noc razem, z książką w ręku i z uśmiechem na ustach. Czytanie jest ważne, ale doświadczenie kultury na żywo jest bezcenne.

Szczegółowy program wydarzenia Noc Bibliotek znajduje się na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

fot. Miasto Lublin | Noc Bibliotek – Bioteka

Jeden komentarz do “Noc Bibliotek. Lubelskie czytelnie ożyją sztuką, nauką i kulturą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *