Lublin

Olimpijskie Potyczki już w najbliższy weekend w Lublinie

Olimpijskie Potyczki to trzecia edycja amatorskich zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend (20-21 kwietnia) w Centrum Sportu Akademos w Lublinie.

Zawody obejmują dwie konkurencje: wspinaczkę na trudność oraz bouldering. Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat. Uczestnicy będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.

Olimpijskie Potyczki odbędą się 20 i 21 kwietnia w godz. 9.00-13.30 w Centrum Sportu Akademos przy ul. Symfonicznej 1A w Lublinie.

W dniu zawodów (pod warunkiem wolnych miejsc w grupach) będzie jeszcze możliwość zapisania dziecka jako uczestnika.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Mistrzostwa Europy Taekwon-Do w Lublinie!

Harmonogram zawodów oraz warunki uczestnictwa dostępne są na stronie Centrum Sportu Akademos.

Olimpijskie Potyczki odbywają się już po raz trzeci. Pomysłodawcą zawodów jest Michał Mrozik, koordynator ścianki wspinaczkowej w Centrum Sportu Akademos.

– Olimpijskie Potyczki są okazją do uczenia się zdrowej rywalizacji, ale nie tylko. Chcemy poprzez zawody promować sport, który pozytywnie wpływa na rozwój dzieci i młodzieży. Wspinaczka ściankowa wymaga nie tylko siły, ale przede wszystkim koordynacji ruchowej i skupienia. To świetny sport, który oprócz tego, że wzmacnia mięśnie również pomaga pokonywać swoje słabości – mówi Michał Mrozik.

Olimpijskie Potyczki już od pierwszej edycji cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

– W zeszłym roku mieliśmy około 130 uczestników – mówi Anita Kisiel, kierownik Centrum Sportu Akademos. – Widać, że Olimpijskie Potyczki to nie tylko zawody. To również wydarzenie rodzinne, w które bardzo angażują się rodzice uczestników – dodaje z kolei Kisiel.

fot. Akademos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *