LublinWiadomości

20 tys. użytkowników i ponad 124 tys. wypożyczeń. Rekordowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego

Przez niespełna pół roku rowery miejskie w Lublinie zostały wypożyczone prawie 125 tysięcy razy, angażując przy tym niemal 20 tysięcy użytkowników, którzy przejechali blisko 405 tys. kilometrów. To wskazuje na wzrost popularności Lubelskiego Roweru Miejskiego jako praktycznego środka komunikacji w mieście.

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca, ruszyła tegoroczna edycja Lubelskiego Roweru Miejskiego. Od tamtej pory rowery zostały wypożyczone 124,8 tys. razy, a liczba użytkowników, którzy zdecydowali się na jazdę miejskim jednośladem wyniosła 19,6 tys. Wyjątkowo dynamiczny okres nastąpił w wakacje, od 24 czerwca do końca sierpnia, kiedy to odnotowano 47,8 tys. wypożyczeń. Przybyło wówczas 4,7 tys. nowych użytkowników. Warto zaznaczyć, że rowery miejskie w bieżącym sezonie przejechały łączny dystans blisko 405 tys. kilometrów.

Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, podkreśla zadowolenie z rosnącej liczby osób korzystających z tego środka transportu. – Obserwujemy duże zainteresowanie mieszkańców i mieszkanek oraz odwiedzających nas gości korzystaniem z tej formy podróży po mieście. Stale zwiększająca się liczba zakładanych kont także wskazuje na rosnącą popularność systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma, szczególnie w związku z powrotem uczniów i studentów – mówi Szymczyk.

Jeśli spojrzymy na wyniki z poprzednich lat, zauważymy, że liczba wypożyczeń rośnie systematycznie. W 2021 roku wypożyczono 76,5 tys. rowerów, podczas gdy w sezonie minionym liczba ta wyniosła już prawie 120 tys., czyli o około 4 tys. mniej niż w roku bieżącym.

Miasto oferuje 625 rowerów, w tym 15 przeznaczonych dla najmłodszych, rozmieszczonych na 129 stacjach. Co więcej, rowery przeszły gruntowną renowację i otrzymały nowy wygląd, wybrany w głosowaniu przez mieszkańców. Lubelski Rower Miejski jest też unikatowy na tle innych miast w Polsce dzięki integracji z Lubelską Kartą Miejską i systemem LUBIKA, co umożliwia korzystanie z roweru przez 30 minut dziennie za darmo dla posiadaczy biletów okresowych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy zakupiony przez Miasto autobus na wodór wyjechał na ulice Lublina

Lubelski Rower Miejski, który zadebiutował w 2014 roku, przeszedł w tym roku całkowicie pod zarządzanie miasta, z miejską spółką MPK Lublin jako jego nowym operatorem.

Jak się okazuje, to nie tylko środek transportu, ale i wyraz rosnącego zainteresowania zdrowym trybem życia i ekologiczną mobilnością w Lublinie.

fot. Miasto Lublin

3 komentarze do “20 tys. użytkowników i ponad 124 tys. wypożyczeń. Rekordowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *