Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

System eCall powiadomił służby o wypadku. Uczestnicy kolizji kierowali bez uprawnień

W piątek, na skrzyżowaniu ulic Hryniewicza i Klonowej w Świdniku doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowcy obu pojazdów nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący Toytotą stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, podczas gdy kobieta prowadząca Volvo nie posiadała prawa jazdy w ogóle. Służby o wypadku powiadomił system eCall.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 21:00 w Świdniku. 23-letni kierowca Toyoty nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Volvo. W wyniku kolizji pasażer Toyoty z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Kobieta, która prowadziła Volvo, przed przybyciem policji opuściła miejsce zdarzenia, jednak później wróciła.

Służby ratownicze zostały powiadomione przez system eCall, będący na wyposażeniu Toyoty.

Jak informuje świdnicka policja, kierowcy obu pojazdów – 23-letni mężczyzna z Kraśnika oraz 38-letnia kobieta ze Świdnika – nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami.

– Kierujący Toyoty ma cofnięte uprawnienia ze względu na przekroczoną liczbę punktów karnych. Natomiast 38-latka, oświadczyła, że prawa jazdy w ogóle nie posiada – relacjonuje starszy aspirant Elwira Domaradzka z policji w Świdniku.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi w chwili wypadku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pijany 22-latek spowodował wypadek. W bieliźnie miał ukryte narkotyki

Policja prowadzi teraz czynności w sprawach kierowania pojazdem pomimo braku prawa jazdy oraz prowadzeniu samochodu mimo orzeczonej decyzji o cofnięciu uprawnień.

23-letni mężczyzna, który spowodował wypadek, został ukarany mandatem karnym za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

2 komentarze do “System eCall powiadomił służby o wypadku. Uczestnicy kolizji kierowali bez uprawnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *