Na sygnaleRadzyń PodlaskiWiadomościZ regionu

Kompletnie pijany przyjechał na zakupy. Z tyłu siedział 10-latek

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierujący Audi 49-letni mieszkaniec gminy Czemierniki. Jakby tego było mało w takim stanie przewoził dwoje pasażerów, w tym 10-letnie dziecko.

Do zdarzenia doszło w środę, 28 lutego, ok. godz. 18:00 w gminie Czemierniki (powiat radzyński).

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pijany i bez uprawnień wybrał się na przejażdżkę kradzionym samochodem. Podróż zakończył nietypowo

– Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że do jednego ze sklepów przyjechał samochodem osobowym marki Audi 80 mężczyzna, którego zachowanie wzbudziło podejrzenia świadka. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący może być pod działaniem alkoholu – przekazał podkomisarz Piotr Mucha, oficer prasowy policji w Radzyniu Podlaskim.

Mundurowi, którzy dotarli na miejsce przebadali kierowcę Audi na zawartość alkoholu. Wówczas okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Czemierniki jest kompletnie pijany.

– Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu – poinformował podkomisarz Piotr Mucha.

Jakby tego było mało, mężczyzna w takim stanie przewoził dwoje pasażerów, 40-letnią kobietę i jej 10-letniego syna.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zosin. Nietrzeźwy 42-latek uciekał przed policją kradzionym autem

Za swoje zachowanie 49-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto, musi liczyć się z obowiązkiem zapłaty świadczenia pieniężnego w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych i zakazem kierowania pojazdami przez minimum 3 lata.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Kompletnie pijany przyjechał na zakupy. Z tyłu siedział 10-latek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *